Skip Navigation
 

Aktualności

Informacja PIT-8C

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Zamościu informuje, że w związku z otrzymaniem interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącego podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych dotyczących refundowanych w całości lub w części przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych różnych form kształcenia pielęgniarek i położnych, po stronie pielęgniarek i położnych nie powstaje przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a na OIPiP nie ciąży obowiązek sporządzania dla tych osób informacji PIT-8C.

W związku z powyższym Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Zamościu od 2018 roku nie będzie wystawiała PIT-8C z tytułu dofinansowań i refundacji kształcenia.

Wszystkie osoby, które korzystały z dofinansowania i otrzymały informację PIT-8C za lata 2012-2016, mają prawo skorygować swoje zeznania podatkowe i zwrócić się do urzędu skarbowego o zwrot nadpłaconego podatku (wzór w załączeniu). Korekty mogą obejmować okres 5 lat wstecz tj. za lata 2012-2016, więc do końca 2018 r. można składać korekty za 2012 r.
Zaznaczamy, że nie jest to Państwa obowiązkiem tylko prawem, z którego można skorzystać.
 
 
« powrót|drukuj